راکاواکس MUPE-100

تذکر

طبق دانش و تجربیات فنی ما، اطلاعات فوق صحیح و دقیق میباشند. توصیه میشود قبل از مصرف، اطلاعات فوق در مورد موارد استفاده مختلف بررسی شود.

راکاواکس MUPE-100

راکاواکس MUPE-100 یک موم امولسیون بر پایه پلی اتیلن اکسیده شده است. این موم در آب داغ قابل حل است و می توان آن را به صورت امولسیون به کار برد.

ویژگی ها
شکل ظاهری پرک زرد
ماهیت پلی اتیلن اکسیده شده
خاصیت یونی غیریونی
PH (محلول 1:10) 8 الی 8.5
درصد ماده جامد 1±98
دمای ذوب 75 الی 80 درجه سانتی گراد
مدت نگهداری 12 ماه
عدد اسیدی زیر 3
ایمنی طبق تجربیات ما، این محصول اثر سوئی بر سلامتی ندارد.
بسته بندی کیسه های پلی اتیلن 25 کیلوگرمی

روش اول:
مرحله 1: 65 تا 90 درصد آب بدون یون 80 درجه تهیه کرده با استفاده از اسید استیک PH آن را به 5 تا 6 برسانید. سختی آب نباید از 50 ppm تجاوز کند.
مرحله 2: 10 تا 35 درصد راکاواکس MUPE-100 را در میکسر ریخته، آن را روی 35 تا 65 دور در دقیقه تنظیم کرده، و به مدت 30 الی 60 دقیقه روشن کنید، به طوری که پرک ها کاملا در آب حل شده ماده ای یکنواخت حاصل شود. وقتی اطمینان حاصل کردید که تمامی پرک ها در آب حل شده اند، باید دما را تا 45 درجه پایین آورده سپس خالی کنید.
دقت کنید که در طول فرایند مخلوط کردن، دمای آب نباید از 78 تا 80 درجه پایین تر بیاید.
روش دوم:
مقادیر ذکر شده راکاواکس MUPE-100 و آب بدون یون را در میکسر ریخته دمای آن را به 75 الی 80 درجه سانتی گراد برسانید. میکسر را با سرعت 35 الی 65 دور بر دقیقه و به مدت 30 الی 60 دقیقه روشن کنید.

لازم است یک ماده نگهدارنده قوی برای امولسیون هایی که بیش از یک هفته نگهداری می شوند، اضافه شود. افزودن 0.2 درصد آفت کش راک، که تولید شرکت راک شیمی است، و 0.1 درصد بنزوات سدیم توصیه می شود. با وجود اینکه این امولسیون از لحاظ زیست محیطی در شرایط مختلف پایداری بالایی دارد، توصیه می شود قبل از مصرف آن را هم بزنید.

این موم قابل حل در آب بوده، امولسیونی یکنواخت و پایدار به دست می دهد.
این ماده عاری از مواد شیمیایی غیر استاندارد مانند فرم آلدهید ها، موارد شوینده آلکیل فنول اتوکسیلات، و غیره می باشد.
این ماده با طیف وسیعی از افزودنی های آنیونی، کاتیونی، و آمفوتری سازگاری دارد.
این ماده را می توان با انواع مختلف حلال های آروماتیک و استرهای آلی رقیق کرد.
این ماده بوی تند و زننده ندارد و می توان آن را با طیف وسیعی از افزودنی های معطر استفاده کرد.
جابه جایی آن بسیار راحت است.
قابلیت رنگرزی امولسیونی این ماده با رنگ های آلی مناسب می باشد.
این ماده را می توان در صنایع مختلف به کار برد.

صنعت کاغذ:
امولسیون راکاواکس MUPE-100 عامل روکش کنی قوی برای پرکردن و محکم تر کردن کاغذهای مقاوم می باشد.

صنایع کشاورزی:
این ماده عامل روکش کنی خوبی برای محافظت از درختان، ساقه ها، و انواع میوه ها در برابر شرایط آب و هوایی است.

صنایع شویندگی:
اضافه کردن 2 تا 10 درصد از این ماده به پودر های شستشوی صنعتی می تواند باعث نرمی مواد شستشو شده شود (مخصوصا در دمای بالای 80 درجه).

فلزهای رنگ شده:
با حل راکاواکس MUPE-100 در حلال های آلی و اسپری آن به فلزهای گران قیمت مانند تیتانیوم یا استیل و یا فرو بردن این فلزات در این حلال ها، می توان آنها را در مقابل انواع صدمات ناشی از جابه جایی محافظت نمود.

جابه جایی خودروهای گران قیمت:
استفاده از امولسیون 25 تا 45 درصد راکاواکس MUPE-100 می تواند هر گونه خودرویی را در برابر خط افتادگی هنگام جابه جایی محافظت کند، بدون اینکه تاثیر منفی بر روی رنگ خودرو داشته باشد.
توصیه می شود موم با آب گرم (45 الی 60 درجه) شسته و زدوده شود.

سایر مصارف:
این ماده را می توان با طیف وسیعی از افزودنی ها استفاده کرد. این افزودنی ها شامل مواد زیر هستند: رزین های آلی، چسب، نشاسته، صابون، غلیظ کننده های مصنوعی، عوامل دیسپرس کننده بر پایه نفتالین، روغن های فنولیک، آکرلیک، سولفیت دار، و سولفونات دار، استرهای آلی، نرم کننده های محلول در آب، و غیره

صنعت جلاکاری:
امولسیون 15 درصد این محصول جلای بسیار خوبی است که در صورتی که با یک نرم کننده سیلیکونی میکرو-امولسیونی مانند راکاسافت RID54 استفاده شود، می تواند جلای سطوح فلزی و چوبی رنگ شده را افزایش دهد (به عنوان مثال پولیش خودرو).

موم چرم (طبیعی / مصنوعی):
امولسیون این ماده خواص پرکنندگی و نرم کنندگی داشته و تاثیر بسیار عالی بر روی چرم طبیعی دارد. این امولسیون باید به مقدار 2 تا 3 درصد به خمیر رزین رنگ اضافه شود. این ماده همچنین از چسبیدن چرم پرداخت شده به تجهیزات پرس جلوگیری می کند. بعد از پرداخت نهایی چرم، می توانید از مخلوط امولسیون 20 درصد این ماده با سیلیکون امولسیونی (راکاسافت TIMA) به عنوان لایه آخر و نهایی چرم استفاده کنید.

صنعت نساجی:
امولسیون 20 درصد این ماده نرم کننده خوبی بوده، قابلیت دوخت پذیری پارچه را افزایش می دهد. این موم را می توان به طور همزمان با انواع دیگر نرم کننده (کاتیونی، آنیونی، و غیر یونی)، چسب های چاپ، رزین های غیربافتنی، رزین های فلورو کربن، رزین های ضد آب سازی، و رزین های روکش پارچه ترکیب کرد.
صنعت چوب:
این ماده روکش بسیار خوبی برای انواع چوب است. امولسیون 35 تا 40 درصدی این موم را می توان با استفاده از روش اسپری، قلم نقاشی، و غوطه ورسازی، به چوب اعمال کرد. همچنین با این ماده می توان چوب های گران قیمت را در مقابل خش افتادگی و ساییدگی به هنگام جابه جایی محافظت کرد. امولسیون این ماده، هم به تنهایی و هم به همراه رزین های امولسیونی آکرلیک، روکش بسیار مناسبی برای تجهیزات و لوازم چوبی است. همانند عوامل ضد آب سازی مانند راکافوب USD، امولسیون این ماده نیز مقاومت چوب را در برابر هوای سرد و بارانی افزایش می دهد. در روکش سازی لوازم چوبی منزل، استفاده از این ماده به همراه سایز افزودنی ها باعث ایجاد معجزه ای از زیبایی و استحکام می شود.

صنایع رزین:
به عنوان یک ماده افزودنی، راکاواکس MUPE-100 نقش مهمی در رزین های افزایش مقاومت، وزن دهی، و نرم کننده مانند امولسیون های هوموپلیمر و کوپلیمر، آکرلیک، و آکرلیک / استیرین دارد. اضافه کردن 10 تا 30 درصد از امولسیون 25 درصد این ماده به 65 تا 90 درصد رزین نتایج قابل توجهی ایجاد خواهد کرد.